Beslenme

Yeterli ve dengeli beslenme sağlığın temelidir. Öğrencilerimize sunulan tüm beslenme hizmetlerinin organizasyonu, kontrolü-denetimi ile oluşabilecek sorun-şikâyetlere çözüm bulması ve bunları uygulatması Birimimizin birincil görevidir. Bu hizmeti; 1 Şube Müdürü, 1 Gıda Mühendisi, 2 Mutemet, 2 Yemekhane ve Üretim sorumlusu yürütmektedir.

Öğrencilerimizin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla işletilen kantin, kafeterya ve yemek salonlarının sağlıklı ve hijyenik koşullarda hizmet vermesi sağlanmakta ve denetlenmektedir. Kampüs alanlarımızda bulunan 2 öğrenci yemekhanesi, 2 personel yemekhanesi, 2 Çay ocağı ve 6 Kantin-Kafeterya rutin olarak denetlenmektedir.

Öğrencilerimizin günlük enerji, besin gereksinimleri ve sağlık koşullarına uygunluğu dikkate alınarak, yemek menüleri; firmaya ait üretimden sorumlu gıda mühendisi ile Beslenme Hizmetleri Birimi tarafından hazırlanıp Daire Başkanlığımız onayına sunulmaktadır.

Tüm yemekhanelerimizde yemek satışlarının daha çağdaş ve güvenilir seviyede olması için ''Akıllı Kart & Turnike Sistemi'' uygulanmaktadır. Bu sistemde; öğrencilerimiz kimlik kartlarına dolum merkezlerinden diledikleri kadar para yükleyip bir sonraki haftanın yemeklerini seçerek yemek ünitelerinin girişindeki turnikelere kartlarını okutarak yemek hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Bunun yanı sıra 400 öğrencimize yemek yardımı üniversitemizce karşılanmaktadır.


Yemek ücretleri aşağıda gösterildiği gibidir: 
 

  1.Kart Geçimi 2. ve Daha Fazla Kart Geçimi (Aynı gün içinde)
Öğrenci 2.50TL YOK
Menüyü Kapat