Lisans Müfredat

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği lisans programı, araştırma ve uygulamayı esas alan, üniversitenin sanayi ve hastane arasında bir köprü olmasını sağlayacak bir eğitim planına sahiptir.

Programa kayıtlı öğrencilerin, mezun olabilmeleri için 240 kredilik (AKTS) dersi , biri sanayide, diğeri ise hastanede olmak üzere iki adet stajı başarıyla tamamlamaları gerekmektedir.

Bölümümüzde 100% İngilizce eğitim verilmektedir. Dil yeterliliğini sağlayamayan öğrenciler, bir yıl ingilizce hazırlık programına katılacaklardır.

Lisans programının ilk yılında temel mühendislik derslerinin yanı sıra, biyomedikal mühendisliğine giriş, biyoanalitik ve medikal biyoloji gibi, öğrencinin biyomedikal mühendisliği ile bütünleşmesine katkı sağlayan dersler bulunmaktadır.

İkinci ve üçüncü yıllarda, laboratuvar uygulaması olan bölüm dersleri, öğrencinin ilgi alanına göre seçeceği teknik ve teknik olmayan dersler ile yaz stajı yer almaktadır.

Programın son yılında ise, öğrencilerin aktif olarak rol alabileceği mezuniyet projeleri ile öğrencinin ilgi alanına göre seçeceği teknik dersler yer almaktadır.

2017-2018 Yılı Lisans Eğitim Planı

2015-2016 Yılı Lisans Eğitim Planı

2013-2014 Yılı Lisans Eğitim Planı

Ders Programı için tıklayınız..

Menüyü Kapat